Prolog Tarnowskiej Nagrody Filmowej

 Prolog tegorocznej edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej składał się będzie z siedmiu projekcji filmów o tematyce historycznej. Seanse odbywać się będą od 15 do 20 kwietnia w kinie Marzenie. Bilety w cenie 12 złotych kupować można w kasie kina, przy ulicy Staszica 4, oraz on-line.

 

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Stowarzyszenie Filmowców Polskich, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Instytutem Adama Mickiewicza organizuje serię przeglądów filmów o tematyce historycznej.

Kanon siedmiu utworów, wskazanych przez komisję ekspertów, proponuje widzom szerokie spektrum tematyczne oraz różnorodność estetyczną. Wybrane dzieła ukazują różne okresy historyczne – od Polski pod zaborami („Ziemia obiecana”, „Noce i dnie”) przez drugą wojnę światową („Pianista”, „Wołyń”) i powstanie warszawskie („Miasto 44”), aż po walkę przeciwko komunistycznej władzy po wojnie („Popiół i diament”, Człowiek z marmuru”).

Te utwory pozwolą spojrzeć na historię Polski z perspektywy kilku pokoleń – począwszy od klasyka polskiej kinematografii – Andrzeja Wajdy, aż po przedstawiciela najmłodszej generacji twórców – Jana Komasę.
Stowarzyszenie Filmowców Polskich pragnie stworzyć dla rodzimej publiczności okazję do ponownego zobaczenia wymienionych tytułów na dużym ekranie.
Najbliższe pokazy znajdą się w prologu tegorocznej edycji Tarnowskiej Nagrody Filmowej.
Projekcje odbywać się będą od 15 do 20 kwietnia w kinie „Marzenie” w Tarnowie. Bilety w cenie 12 złotych kupować można w kasie kina, przy ulicy Staszica 4, oraz on-line.

Harmonogram projekcji:
15 kwietnia, 15.30 - Noce i dnie, reż. Jerzy Antczak
16 kwietnia, 17.30 - Popiół i diament, reż. Andrzej Wajda
17 kwietnia, 17.30 - Człowiek z marmuru, reż. Andrzej Wajda
18 kwietnia, 17.30 - Wołyń, reż. Wojciech Smarzowski
19 kwietnia, 17.30 - Miasto 44, reż Jan Komasa
20 kwietnia, 16.00 - Ziemia obiecana, reż. Andrzej Wajda
20 kwietnia, 19.15 - Pianista, reż. Roman Polański

12.04.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |