„Znam Tarnów...” - pora na zgłoszenia

 Do 18 kwietnia można zgłaszać swój udział w kolejnej edycji konkursu „Znam Tarnów”. Test wiedzy o mieście odbędzie się 24 kwietnia w Sali Lustrzanej. Konkurs ma charakter otwarty i mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni, z wyjątkiem pracowników Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa oraz członków jury.

 

W dniu 24 kwietnia odbędzie się trzecia już edycja konkursu „Znam Tarnów – Wielki test wiedzy o mieście”. Tym razem tematyka konkursu będzie szczególnie związana ze stuleciem odzyskania niepodległości.

Konkursowe pytania obejmą lata 1867 – 1939, czyli czas autonomii galicyjskiej do ostatnich miesięcy przed wybuchem II wojny światowej. Podobnie jak w poprzednich edycjach, konkurs będzie miał trzy etapy.

W pierwszym uczestnicy w ciągu 45 minut rozwiążą składający się ze stu pytań pisemny test wyboru. Do drugiego etapu przejdą ci z nich, którzy osiągną najlepsze wyniki. Będą mieli 10 minut na kolejny pisemny test, liczący 15 pytań. Trzeci etap ustny, wyłoni zwycięzców. W jego trakcie uczestnicy będą odpowiadali na wylosowane pytania.

W tym roku nie będzie podziału na kategorie wiekowe, a konkurs jest otwarty dla wszystkich chętnych. Mogą w nim brać udział nie tylko mieszkańcy Tarnowa, ale także wszyscy zainteresowani historią miasta. Jedyne wyjątki to pracownicy Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa oraz członkowie Jury Konkursowego.

Termin zgłoszeń do udziału w teście, zgodnie z regulaminem, mija 18 kwietnia.

13.04.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |