Pięć wniosków i pięć dofinansowań

 Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak odebrał od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego oraz Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika promesę na łączną kwotę 1,4 mln zł na odbudowę i remonty gminnych dróg. Gmina Zakliczyn wnioskowała o osiemdziesięcioprocentowe dofinansowanie na modernizację pięciu odcinków dróg i wszystkie zostały pozytywnie rozpatrzone.

 

Prawie półtora miliona złotych trafi do budżetu gminy Zakliczyn na odbudowę i remonty gminnych dróg.Promesy wręczył samorządowcom w Krakowie Joachim Brudziński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, wspólnie w Wojewodą Małopolskim. Samorząd gminy Zakliczyn otrzymał największą kwotę ze wszystkich gmin regionu tarnowskiego. - Z największą satysfakcją podpisałem przekazane dziś promesy. Jestem spokojny, że te środki będą wydane rozważnie. Chcemy być wsparciem dla władz lokalnych w sytuacjach trudnych i kryzysowych – mówił minister Joachim Brudziński.

Gmina Zakliczyn otrzymała pieniądze na modernizację pięciu odcinków dróg o łącznej długości blisko 4,4 km – ulic Spokojnej (520 mb) i Korczyńskiego (850 mb) w Zakliczynie, drogi gminnej „Koło szkoły” w Bieśniku (ok.1 km), drogi gminnej „Do szkoły” w Faściszowej (ok. 1 km) oraz odcinka drogi gminnej w Lusławicach ul. Lwowska ( blisko 1 km). - Dokumentacje techniczne są gotowe. Lada dzień ogłoszone zostaną przetargi i firmy rozpoczną prace na drogach – mówi Dawid Chrobak, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

- Życzę, aby inwestycje udało się jak najszybciej zrealizować. Z pewnością są one przez mieszkańców bardzo wyczekiwane, zwłaszcza te dotyczące szkód związanych z powodzią i opadami z 2010 roku. Niech to będzie jasny sygnał dla wszystkich samorządów, że w trudnych chwilach gminy i powiaty mogą liczyć na wsparcie rządu. Na pogodę oczywiście nie mamy wpływu, ale wspólnymi siłami może odbudować uszkodzone drogi i mosty. To nasz obowiązek: być w trudnych chwilach z mieszkańcami, zarówno podczas opadów, jak i wtedy, gdy przestanie padać i trzeba przystąpić do napraw – powiedział podczas wręczania promes wojewoda Piotr Ćwik.

14.04.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |