Grad goli i cenny punkt w Lublinie

Piłkarze Unii Tarnów zremisowali ligowy mecz w Lublinie z Motorem 4:4. Kibice przeżyli sporo emocji. Gospodarze prowadzili już 2:0, by na kilka minut przed końcem spotkania przegrywać 3:4. Zespół z Tarnowa ma po 21 rozegranych spotkaniach 20 punktów i zajmuje w tabeli III ligi 13 miejsce. Już w środę Unia zagra kolejny mecz – tym razem w Mościcach z Avią Świdnik.

Osiem goli obejrzeli kibice, którzy w Lublinie oglądali spotkanie Motoru z Unią Tarnów. Po 26 minutach gospodarze prowadzili 2:0, ale jeszcze przed  przerwą tarnowianie doprowadzili do remisu.

Gospodarze ponownie objęli prowadzenie w 63 minucie, gdy bezpośrednio z rzutu rożnego do siatki trafił Tadrowski. W odpowiedzi w 76 minucie Sojda z 30 metrów posłał piłkę w okienko bramki Motoru.

Tarnowianie mogli nawet wygrać, gdy przy stanie 3:4 Sojda znalazł się z piłką przed bramkarzem gospodarzy, ale przegrał ten pojedynek. Z drugiej strony najlepszą okazję do zdobycia gola zmarnowali lublinianie, gdy w 17 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Zgarda.

Po 21 rozegranych spotkaniach Unia zajmuje w tabeli III ligi 13 miejsce z dorobkiem 20 punktów. Już w środę tarnowianie zagrają w Mościcach zaległe spotkanie z 18 kolejki z Avią Świdnik.

Motor Lublin - Unia Tarnów 4:4 (2:2)
Bramki: Gieraga (20 min.), Dzięgielewski (27 min.), Tadrowski (63 min.), Kaczmarek (86 min.) - Biały (36 min.), Gieraga (45 min. samob), Sojda (76 min.), Nytko (84 min.)
Żółte kartki: Kasolik, MajkowskiWierzchowiec, Hebda, Węgrzyn, Zawrzykraj, Lubera

Unia: Banek - Łazarz, Wierzchowiec, Węgrzyn, Hebda, Ściślak (78 min. Orlik), Nytko, Popiela (54 min. Lubera), Sojda (87 min. Bachara), Zawrzykraj, Biały (90+3 min. Wardzała)
Sędziował: T. Mroczek (Mielec), widzów: 3 118