Coraz trudniejsza sytuacja Bruk-Betu

Od porażki rywalizację w rundzie finałowej rozpoczęli piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W meczu 31 kolejki LOTTO Ekstraklasy niecieczanie przegrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 0:2. Bruk-Bet ma po 31 spotkaniach 29 punktów i wciąż zajmuje w tali przedostatnią pozycję. Najbliższym rywalem Bruk-Betu będzie Śląsk Wrocław.

Nie udała się piłkarzom Bruk-Betu Termaliki Nieciecza wyprawa do Szczecina. Niecieczanie ulegli Pogoni 0:2.

Goście zagrali słabo, choć przez całą pierwszą połowę skutecznie bronili dostępu do bramki, wyprowadzili także kilka kontr, ale uderzenia Kupczaka i Gergela nie doprowadziły do zmiany wyniku.

Po przerwie gospodarze przyśpieszyli i wreszcie w 51 minucie Pogoń wyprowadziła kontrę zakończoną golem. Drygas dośrodkował z prawego skrzydła wprost na głowę Buksy, który trafił z kilku metrów tuż przy słupku. Piłkarz Pogoni już po chwili cieszył się z drugiej bramki. Tym razem celną główką wykończył centrę Cornela Râpy.

Goście nie potrafili odpowiedzieć na coraz lepszą grę szczecinian, nie stworzyli żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia gola, tymczasem tylko dzięki świetnej postawie Dariusza Treli nie stracili kilku jeszcze bramek.

Ostatecznie Pogoń wygrała zasłużenie, a sytuacja zespołu z Niecieczy staje się coraz trudniejsza. Niecieczanie mają po 31 meczach 29 punktów, zajmują w tabeli 15, przedostatnią pozycję, a do zajmującej 13 miejsce Lechii Gdańsk tracą już cztery punkty.W następnej kolejce rywalem Bruk-Betu będzie 20 kwietnia w Niecieczy Śląsk Wrocław.

Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (0:0)

Bramki: Buksa 2 (51 i 54 min.)

Żółta kartka: Grzelak

Bruk-Bet: Trela - Szeliga, Kupczak, Putiwcew, Grzelak, Piątek (65 min. Guba) , Jovanović, Gergel, Stefanik (22 min. Iancu), Pawłowski, Gutkovskis (78 min. Śpiączka)

Sędziował: B. Frankowski (Toruń), widzów: 6 592