Otwarty wykład i warsztaty w CSM

 Centrum Sztuki Mościce 19 kwietnia zaprasza na otwarty wykład „Twórczość Martina Margiela i Szóstki z Antwerpii”. Wykład rozpocznie się o godzinie 10.00, a po jego zakończeniu zaplanowano warsztaty „Projektowanie i dekonstrukcja”. Wykład i warsztaty poprowadzi Anna Świętek. Wstęp na wykład jest wolny, udział w warsztatach kosztuje 20 złotych.

 

O rewolucyjnych dokonaniach szóstki odważnych młodych studentów i twórczości najbardziej tajemniczego z współczesnych projektantów, który nigdy nie pokazuje twarzy dowiedzą się uczestnicy otwartego wykładu „Twórczość Martina Margiela i Szóstki z Antwerpii”. Wykład odbędzie się w Centrum Sztuki Mościce 19 kwietnia o godzinie 10.00. Wstęp jest wolny.

Gdy w 1986 roku grupa szczególnie uzdolnionych absolwentów Antwerpskiej Akademii Królewskiej udała się na Londyński Fashion Week nikt nie spodziewał się sukcesu a tym bardziej, że przyczyni się to do zmian w projektowaniu. Ich nowatorskie podejście do materiału, dekonstrukcja, wprowadzanie etnicznych symboli, wykorzystanie recyklingu nadal cieszy się dużym zainteresowaniem wśród projektantów. Martin Margiela wprowadził do świata wielkiej mody takie kategorie jak popularny obecnie oversize - za kolektywem artystycznym Antwerp Six projektował ubrania planowo o kilka rozmiarów za duże, wykorzystywał też pop-artową skłonność przeskalowywania dodatków - do kanonu jego realizacji weszły torebki w kształcie cukierków, przezroczyste buty, paski imitujące zegarki, a także biżuteria wzorowana na policyjnych kajdankach. Proponował rozwiązania, których nowatorstwo polegało przede wszystkim na modyfikacjach kroju - zdecydowanie za długie rękawy, szerokie ramiona, specyficznie pojmowana asymetria, brak wykończeń, zamiłowanie do prezentacji białej nitki imitującej fastrygę - te wszystkie elementy stanowią dziś znak rozpoznawczy marki sygnowanej jego nazwiskiem.

Po zakończeniu wykładu, o godzinie 11.00 rozpoczną się warsztaty „Projektowanie i dekonstrukcja”. - Zaprojektujemy i wykonamy nową wersję koszuli. Inspiracją do tworzenia będzie wykład o twórczości Martina Margieli i Szóstki z Antwerpii - zapraszają organizatory. Bilet uprawniający do udziału w zajęciach kosztuje 20 złotych.

Wykład i warsztaty poprowadzi Anna Świętek, projektantka i stylistka. Prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych z projektowania i kolorystyki.

Sprzedaż i rezerwacja biletów prowadzona jest w kasie Centrum Sztuki Mościce. Wszystkie materiały niezbędne podczas warsztatów zapewniają organizatorzy w cenie biletu.

17.04.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |