Rozstrzygnęły rzuty karne

W meczu. 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław 1:2. Niecieczanie wciąż pozostają na przedostatnim miejscu w tabeli z 29 punktami zdobytymi w 32 spotkaniach. W następnej kolejce Bruk-Bet zagra na wyjeździe z Cracovią.

W kolejnym spotkaniu LOTTO Ekstraklasy nie udało się wywalczyć punktów piłkarzom Bruk-Betu Termaliki. Tym razem niecieczanie przegrali u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:2.

Wynik spotkania otworzyli goście. W 23 minucie po faulu Mateusza Kupczaka na Igorze Tarasovsie, arbiter podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Marcin Robak.

Wrocławianie krótko cieszyli się z prowadzenia. W 25 min Szymon Pawłowski zagrał do Vlastimira Jovanovica, ten podał do Samuela Stefanika, który z kilku metrów wślizgiem skierował piłkę do siatki.

Goście ponownie objęli prowadzenie w 39 min  po kolejnym rzucie karnym, który został podyktowany po wideoweryfikacji. Bezbłędnie ponownie wykonał go Robak. W jednej akcji gospodarze straci nie tylko gola, ale i Martina Mikovica, którego sędzie ukarał czerwoną kartką.

Mimo osłabienia niecieczanie mogli wyrównać jeszcze przed przerwą, ale uderzenie głową  Putiwcewa obronił bramkarz Śląska.

Po przerwie gospodarzom nie udało się odwrócić losów spotkania. Okazję do wyrównania miał ponownie Putiwcew, ale trafił piłką w bramkarze gości. Jeszcze w doliczonym czasie gry dwie sytuacje pod bramką Śląska stworzyli Gutkovskis i Grzelak, ale świetnymi interwencjami popisał się bramkarz gości i rezultat  spotkania nie uległ zmianie.

Po tej porażce niecieczanie wciąż pozostają na przedostatnim miejscu w tabeli z 29 punktami zdobytymi w 32 spotkaniach. Następnym rywalem Bruk-Betu będzie 29 kwietnia Cracovia.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Śląsk Wrocław 1:2 (1:2)

Bramki: Stefanik (25 min.) - Robak 2 (23 min. karny i 39 min. karny)

Żółte kartki: Stefanik, Szeliga - Rieder, Pich, Pałaszewski, czerwona kartka: Miković

Bruk-Bet Termalica: Trela - Szeliga (82 min. Guba), Toivio, Putiwcew, Grzelak, Kupczak, Jovanović, Miković, Stefanik (65 min. Gutkovskis), Pawłowski, Gergel (85 min. Śpiączka)

Sędziował: Z. Dobrynin (Łódź), widzów 2 723