Sukcesy w Toruniu

Młody tarnowski kierowca kartingowy Franciszek Liszka wygrał inauguracyjne zawody serii Rok Cup Poland w Toruniu. Maciej Gładysz uplasował się na drugiej pozycji w swojej kategorii. Kolejną rundę serii Rok Cup Poland zaplanowano na 11 i 12 maja na torze w Bydgoszczy.

W dniach 21 i 22 kwietnia odbyła się inauguracja serii Rok Cup Poland. Na torze AWIX Racing Arena w Toruniu startowała czołówka zawodników najliczniejszej serii kartingowej w Polsce, którzy walczyli o pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2018. Byli w tym gronie członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów – Franciszek Liszka, Kajetan Gawron, Maciej Gładysz i Natalia Gładysz.

Najlepiej w grupie tarnowian wypadł Franciszek Liszka, który wygrał inauguracyjne zawody w kategorii Baby Rok. Z bardzo dobrej strony pokazał się również Maciej Gładysz startujący w kategorii Mini Rok, który po pięknej jeździe całe zawody ukończył na podium, zajmując drugie miejsce.W tej samej kategorii Kajetan Gawron zajął dziewiątą pozycję, a Natalia Gładysz 17. W klasyfikacji drużynowej tarnowianie zajmują bardzo dobre drugie miejsce.

Kolejną rundę serii Rok Cup Poland zaplanowano na 11 i 12 maja na torze w Bydgoszczy.