Bezpieczne boisko w Faściszowej

 Kosztem ponad 220 tysięcy złotych samorząd Zakliczyna wyremontuje boisko sportowe w Faściszowej. Inwestycja zrealizowana zostanie w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Połowa kosztów pokryta zostanie z budżetu województwa małopolskiego.

 

W najbliższych miesiącach wyremontowane zostanie boisko sportowe w Faściszowej w gminie Zakliczyn. Nawierzchnia asfaltowa wymieniona zostanie na bezpieczną poliuretanową. Boisko uzupełnione zostanie też o bramki, siatki i kosze, a ponadto zyska nowe ogrodzenie.

Na to przedsięwzięcie samorząd gminy Zakliczyn pozyskał przeszło 113 tysięcy zł dofinansowania z budżetu województwa małopolskiego.

Zadanie realizowane będzie w ramach projektu „Małopolskie boiska”. Zakłada on wymianę nawierzchni tzw. urazogennych (żużlowych, betonowych, asfaltowych, kostki brukowej) na przyszkolnych boiskach sportowych do małych gier, na sztuczne nawierzchnie bezpieczne wraz z uzupełnieniem boisk o niektóre elementy. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na przyszkolnych boiskach, a jednocześnie zachęcić do aktywnych form spędzania wolnego czasu na specjalnie przygotowanej do tego infrastrukturze sportowej. Przekazanie promes odbyło się 20 kwietnia w hali sportowej w Myślenicach – Zarabiu. Samorząd Gminy Zakliczyn reprezentował Dawid Drukała, zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn. - Do otrzymanej kwoty drugie tyle dołożymy z własnego budżetu – informuje Dawid Chrobak, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn. - Lada dzień ogłosimy przetarg, a inwestycja zakończona zostanie w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Dziękuję Zarządowi Województwa Małopolskiego za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

Foto: UMWM

26.04.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |