Pieniądze dla samorządów

 Kolejne promesy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Pieniądze trafią min. do Tuchowa, Ciężkowic i Szerzyn. Zostaną one wykorzystane do wyremontowania łącznie 13 odcinków dróg.

 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał jednostkom samorządu terytorialnego województwa małopolskiego kolejne promesy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych.

Tym razem Małopolska otrzyma ogółem 12 670 000 zł. Promesy dla gmin z powiatów tarnowskiego i miechowskiego wręczył 27 kwietnia w delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie wicewojewoda Józef Gawron.

- Mam przyjemność przekazać Państwu kolejne promesy na zadania związane z odbudową infrastruktury komunalnej zniszczonej lub uszkodzonej wskutek intensywnych opadów deszczu. Jesteśmy po to, by pomagać w takich sytuacjach. Życzę, aby remonty udało się jak najszybciej przeprowadzić, a wyremontowane drogi długo służyły mieszkańcom - powiedział w Tarnowie wicewojewoda Józef Gawron.

Pieniądze trafią m.in. do trzech gmin powiatu tarnowskiego – Tuchowa, Ciężkowic i Szerzyn. Każdy z samorządów zrealizuje za nie kilka zadań. Łącznie wyremontowanych zostanie 13 odcinków dróg.

27.04.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |