Efektowna wygrana szczypiornistów

Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów pokonali we własnej hali najsłabszy zespół ligi – Viret CMC Zawiercie 40:25. Tarnowianie wciąż są wiceliderem I ligi  57 punktami zdobytymi w 24 spotkaniach. W następnym meczu przeciwnikiem SPR będzie ASPR Zawadzkie.

Szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów byli faworytami w konfrontacji z najsłabszym w lidze zespołem z Zawiercia i nie zawiedli, wygrywając efektownie 40:25.

Jedynie początek spotkania był wyrównany, goście prowadzili nawet 5:4, wówczas jednak tarnowianie zdobyli pięć bramek z rzędu, a później systematycznie powiększali przewagę.

Do przerwy prowadzili różnicą ośmiu goli, w drugiej połowie nie oddali inicjatywy, 20 razy trafiając do siatki rywali.

Zespół z Tarnowa zajmuje w tabeli I ligi drugą lokatę, mając 57 punktów, tyle samo co lider, AZS Biała Podlaska. W następnej kolejce przeciwnikiem SPR będzie ASPR Zawadzkie.

SPR PWSZ Tarnów – Viret CMC Zawiercie 40:25 (20:12)

Bramki dla SPR: Misiewicz 7, Wajda 6, Drobiecki 6, Kubisztal 5, Frycz 5, Dutka 2, Jewuła 2, Sanek 2, Mogielnicki 2, Spieszny 2, Nowak 1