Punkty Unii

Piłkarze Unii Tarnów wywalczyli komplet punktów w zaciętym i emocjonującym meczu ze Spartakusem Daleszyce. Tarnowianie zajmują w tabeli III ligi 12 miejsce z 27 punktami zdobytymi w 26 spotkaniach. Za tydzień Unia zagra wyjazdowe spotkanie z MKS Trzebinia.

Sporo emocji przeżyli kibice, którzy wybrali się na mecz Unii Tarnów ze Spartakusem Daleszyce.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla tarnowian. Już w 1 minucie po rzucie rożnym Krystian Popiela pokonał bramkarza gości uderzeniem z narożnika pola karnego.

W 20 minucie szansę na podwyższenie wyniku miał Hebda, gol jednak nie padł, a po chwili było już 1:1. Gola dla Spartakusa zdobył Bartosz Sot, który minął obrońców i z kilkunastu metrów trafił do siatki. Goście mieli okazje do objęcia prowadzenia, ale dwukrotnie, po uderzeniach Paprockiego, piłka trafiała w poprzeczkę bramki Unii.

Druga połowa rozpoczęła się znowu pomyślnie dla tarnowian. Błąd bramkarza wykorzystał Artur Biały i trafił do pustej bramki. Dwie minuty później ponownie był remis, po efektownym strzale Sota z rzutu wolnego.

Kiedy w 85 minucie Biały wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, wydawało się, że tarnowianie spokojnie utrzymają korzystny wynik. Tymczasem w doliczonym czasie gry goście mieli jeszcze jedną szansę. Mariusz Maciejski był faulowany w polu karnym, nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Bartłomiej Banek złapał piłkę uderzoną w środek bramki.

Tarnowianie zajmują w tabeli III ligi 12 miejsce, z dorobkiem 27 punktów zdobytych w 26 spotkaniach. Za tydzień Unia zmierzy się na wyjeździe z MKS Trzebinia.

Unia Tarnów – Spartakus Daleszyce 3:2 (1:1)
Bramki: Popiela (1min), Biały 2 (53 i 85 min.) - Sot 2 (23 i 55 min.)

Żółte kartki: Zawrzykraj, HebdaBednarski, czerwona kartka: Węgrzyn

Unia: Banek - Więcek, Bartkowski, Węgrzyn, Zawrzykraj, Hebda, Sojda (76 min. Łazarz), Popiela (80 min. Tyrka), Lubera (58 min. Tyl), Nytko (89 min. Bachara), Biały (88 min. Ściślak)
Sędziował: J. Moskal (Skarżysko-Kamienna), widzów: 250