Bezpłatne badania w tarnowskim starostwie

 Na parkingu przed Starostwem Powiatowym w Tarnowie, od strony ulicy Łaziennej, w dniu 8 maja, od godziny 12.00 do 15.00, osoby w wieku od 40 do 65 lat będą mogły wykonać bezpłatne badania profilaktyczne poziomu glukozy oraz ciśnienia tętniczego krwi.

 

W dniu 8 maja na parkingu przed Starostwem Powiatowym w Tarnowie (brama od ul. Łaziennej), w godzinach od 12.00 do 15.00, osoby w wieku od 40 do 65 lat będą mogły wykonać bezpłatne badania profilaktyczne poziomu glukozy oraz ciśnienia tętniczego krwi.

Akcję organizuje Małopolska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Krakowie. Patronat honorowy nad tą inicjatywą objął Wojewoda Małopolski.

Akcja bezpłatnych badań profilaktycznych prowadzona jest w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, przypadającego na dzień 12 maja. Jej celem jest podniesienie świadomości mieszkańców w zakresie czynników ryzyka chorób układu krążenia oraz znaczenia profilaktyki tych schorzeń, w tym zdrowego stylu życia i regularnych badań kontrolnych.

07.05.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |