Pieniądze na rewitalizację Tarnowa

 Tarnów otrzymał 13,5 miliona złotych unijnego dofinansowania na projekty związane z rewitalizacją centrum miasta. Umowę w tej sprawie podpisali 7 maja prezydent Roman Ciepiela i wicemarszałek Małopolski, Stanisław Sorys. Łączny koszt inwestycji w obrębie tarnowskiego rynku i przyległych ulic to ponad 21 milionów złotych.

 

Tarnów otrzymał 13,5 miliona złotych unijnego dofinansowania na projekty związane z rewitalizacją centrum miasta. Łączny koszt inwestycji w obrębie tarnowskiego rynku i przyległych ulic to ponad 21 milionów złotych. - Rewitalizacja to nie tylko poprawa estetyki otoczenia, w którym żyjemy. To krok do ożywienia centrum i zwiększenia komfortu życia jego mieszkańców. Zyska na tym całe miasto – podkreśla prezydent Roman Ciepiela.

Projekt rewitalizacji centrum miasta obejmuje szereg działań – niektóre już trwają lub dobiegają końca, inne zostaną wkrótce rozpoczęte. To między innymi: gruntowny remont budynku przy Rynku 4, w którym powstanie Tarnowski Park Doświadczeń, renowacja murów miejskich i Małych Schodów, zagospodarowanie położonego przy nich skweru przy ulicy Bernardyńskiej, a także remont placu Kazimierza i ulic: Krótkiej, Katedralnej, Kapitulnej oraz płyty Rynku, zagospodarowanie posesji przy Wałowej 25 wraz z odsłonięciem zabytkowej półbaszty i utworzeniem Multimedialnego Centrum Artystycznego.

Zgodnie z umową, podpisaną w Tarnowie 7 maja przez prezydenta Tarnowa i wicemarszałka Stanisława Sorysa, zakończenie projektu planowane jest na koniec przyszłego roku.

Działania rewitalizacyjne, wsparte unijnym dofinansowaniem, realizowane będą także przez inne podmioty, w tym Miejski Zarząd Budynków, Kongregację Oratorium św. Filipa Neri, Muzeum Okręgowe w Tarnowie, przedsiębiorstwo Cegbud – Cegielnia Krzyż, Adamczyk Spółka Jawna oraz Fundację im. Hetmana Tarnowskiego.

08.05.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |