Pod jednym dachem

 W Tarnowie powstanie Centrum Sportów Rakietowych „Przemysłowa”. Obiekt przy ulicy Przemysłowej będzie miejscem, w którym tarnowianie będą mogli aktywnie spędzić wolny czas. Koszt inwestycji to prawie dziewięć milionów złotych. Ponad połowę tej kwoty, 4,7 miliona, tarnowski samorząd uzyskał z funduszy europejskich.

 

W trzypiętrowym budynku przy ulicy Przemysłowej w Tarnowie znajdą się między innymi boiska do piłki nożnej i ręcznej, koszykówki, siatkówki i badmintona. Będzie też kort do squasha i siłownia.

W Agendzie Zamiejscowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Tarnowie podpisana została 7 maja umowa na dofinansowanie Centrum. Inwestycja, warta jest blisko dziewięć milionów złotych. Ponad połowa tej kwoty, 4,7 miliona, pochodzić będzie z funduszy europejskich.

Stojące przy Przemysłowej budynki zostaną rozbudowane i połączone, a teren wokół nich uporządkowany. Powstanie duży parking, do którego dojechać będzie można zarówno od ulicy Przemysłowej, jak i Monopolowej.

Inwestor zapowiada również, że obiekt zostanie wyposażony w baterie słoneczne. Znajdzie się również miejsce także dla centrum odnowy biologicznej, solarium, sauny i groty solnej. W obiekcie przewidziano także budowę zaplecza gastronomicznego.

08.05.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |