Małopolskie Wieczory Teatralne – „Supermenka”

 W ramach Małopolskich Wieczorów Teatralnych 12 maja o godzinie 20.00 na scenie Centrum Sztuki Mościce zaprezentowany zostanie monodram „Supermenka” według tekstu Doroty Maciei w wykonaniu Jowity Budnik. Bilety kosztują 40 i 50 złotych.

 

Na scenie Centrum Sztuki Mościce 12 maja o godzinie 20.00 znakomita aktorka Jowita Budnik zaprezentuje się w spektaklu „Supermenka”. To opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika… W „Supermence” jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości. W opowiadanej przez Jowitę Budnik historii pojawia się galeria groteskowych, choć z życia wziętych postaci. Desperackie próby bohaterki, aby poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia, wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołuje salwy śmiechu.

- Jowita Budnik ma w sobie prawdę. To jest coś ludzkiego, poza aktorstwem. Każdy widz, również faceci, muszą poczuć empatię. „Ja też tak miałam/miałem, to wszystko mnie również spotkało. Ale mimo to staram się wciąż uśmiechać" – napisał m.in. w swojej recenzji Łukasz Maciejewski. - Literacko nihil novi, ale jest w tym wszystkim na szczęście Jowita. Nieumiarkowana w jedzeniu i w piciu, czasami frywolna, niekiedy zaskakująco serio. Budnik na scenie wygląda i gra tak jakby przez całe życie nie robiła niczego innego.

Bilety na spektakl kosztują 40 i 50 złotych. Sprzedaż prowadzona jest on-line: www.csm.tarnow.pl i w kasie CSM

 

Dorota Macieja

Supermenka

Reżyseria: Jerzy Gudejko

Scenografia: Krzysztof Kelm

Kostiumy: Grażyna Gudejko

Obsada: Jowita Budnik

10.05.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |