Grosze grają rolę - bilet do teatru za 300 groszy

 Trzy złote kosztował będzie bilet na spektakl „Disco Solski” grany na tarnowskiej scenie 12 maja o godzinie 18.00. To element akcji Grosze grają rolę, w której uczestnicy 100 teatrów z 39 polskich miast.

 

W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie przyłącza się do wspólnego świętowania.

12 maja w ramach ogólnopolskiej akcji Grosze grają rolę, na tarnowskiej scenie zostanie zagrany spektakl „Disco Solski" w reżyserii Łukasza Fijała.

Sprzedaż biletów za okrągłe trzy złote prowadzona będzie w kasie tarnowskiego teatru 12 maja, od godziny 16.00 do 18.00. Na spektakl grany 12 maja o godzinie 18.00, jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety. Wyjątkowo na to przedstawienie nie są przyjmowane wcześniejsze rezerwacje.

300 groszy za bilet to znacząca kwota. Z badania ekonomicznego teatrów, które na zlecenie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego przeprowadzili ekonomiści Szkoły Głównej Handlowej, wynika, że złotówka dotacji samorządowej przynosi nieco ponad trzy złote przychodu dla gospodarki regionu, w którym teatr stale pracuje. - Jest dowód na to, że teatr publiczny nie jest generatorem straty, ale wręcz przynosi zysk. Nie musi być kłopotem i problemem, ale może być prawdziwą inwestycją – tłumaczy dr hab. Rafał Kasprzak, autor metody i koordynator badania. W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 300 groszy" weźmie udział 100 teatrów z 39 polskich miast.

10.05.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |