Jubileusz na sportowo

 Na program obchodów dwudziestolecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie złożą się również imprezy sportowe. Najważniejszymi z nich  będą I Bieg Memoriałowy im. prof. Stanisława Komornickiego w dniu 13 maja oraz mecz siatkówki pomiędzy reprezentacją Polski kadetów, a drużyną studentów i absolwentów PWSZ w Tarnowie.

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, która może pochwalić się spektakularnymi sukcesami studentów sportowców, wśród których są m.in. mistrzowie świata, Europy, Polski, medaliści Igrzysk Paraolimpijskich, czy w końcu zwycięstwem w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski wśród wyższych szkół zawodowych nie zapomniała o sportowym wymiarze swojego jubileuszu dwudziestolecia.

Najważniejszymi jego elementami będą, w dniu 13 maja, I Bieg Memoriałowy im. prof. Stanisława Komornickiego oraz mecz siatkówki pomiędzy reprezentacją Polski kadetów, a drużyną studentów i absolwentów PWSZ w Tarnowie, który odbędzie się 16 maja.

W niedzielę, 13 maja, punktualnie w samo południe do biegu na dystansie niespełna pięciu kilometrów wystartują uczestnicy I Biegu Memoriałowego im. prof. Stanisława Komornickiego. - Bardzo zależało nam na specjalnym uhonorowaniu byłego Rektora naszej uczelni. Profesor Komornicki był bowiem nie tylko wybitnym naukowcem, ale również szanowanym w świecie sędzią wioślarskim. Jako arbiter brał udział w Igrzyskach Olimpijskich, czy mistrzostwach świata. Odszedł od nas przedwcześnie w 2016 roku, ale społeczność akademicka Tarnowa nie pozwoli, aby został zapomniany. Memoriał wejdzie już na stale do kalendarza imprez sportowych organizowanych w naszym mieście – zapewnia dr Piotr Kuczek, kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego PWSZ w Tarnowie.

Lekkoatleci rywalizować będą na niezbyt długiej trasie w dwóch kategoriach: studenckiej oraz open. Dla najlepszych przygotowano cenne nagrody, a dodatkowo, wśród wszystkich uczestników zostaną wylosowane nagrody niespodzianki.

Kolejne sportowe emocje czekają kibiców 16 maja godzinie 18.00 w hali PWSZ. Wtedy rozegrany zostanie mecz pomiędzy siatkarską reprezentacją Polski kadetów, a studentami i absolwentami PWSZ. - Zapraszam serdecznie na to wydarzenie, wstęp jest oczywiście bezpłatny. Poza ciekawie zapowiadającym się meczem, kibice będą mogli obejrzeć także dwa konkursy: siły zagrywki oraz ataku. Rozegramy je w trakcie przerw pomiędzy setami – zapowiada Jan Salamon, trener siatkarskich zespołów KU AZS PWSZ.

Z kolei we wtorek, 15 maja, zaplanowano zawody wspinaczkowe. - Zapraszamy na Otwarte Akademickie Mistrzostwa Tarnowa. Nasi zawodnicy zwykle rywalizują o najwyższe we wspinaczkowym świecie cele, tym razem chcemy spotkać się w nieco luźniejszej atmosferze. To nie oznacza oczywiście braku emocji. Tych nie zabraknie, mogę o tym zapewnić – mówi Wojciech Nowak, prezes KU AZS PWSZ.

11.05.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |