„Ikebana” w finale ogólnopolskiego konkursu

 Przygotowany w tarnowskim teatrze spektakl „Ikebana” na podstawie tekstu Marcina Skóry znalazł się w gronie 13 spektakli zakwalifikowanych do finałowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

 

Spektakl „Ikebana” na podstawie tekstu Marcina Skóry, w reżyserii Bohdana Roberta Graczyka i Dariusza Stanisława Starczewskiego, został zakwalifikowany do finału 24. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Michał Centkowski, Adam Karol Drozdowski, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Jakub Papuczys, Joanna Puzyna-Chojka, po obejrzeniu 136 spektakli dopuszczonych do konkursu, zakwalifikowała do finałowego, drugiego etapu 13 przedstawień. Drugi etap konkursu zakończy się 20 czerwca.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu popularyzację współczesnego dramatu polskiego, promocję rodzimych dramatopisarzy, wspomaganie teatrów wystawiających polski dramat i adaptacje polskiej literatury współczesnej oraz nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych.

Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

11.05.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |