Talenty w Kąśnej

 Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej zaprasza na Festiwal Tydzień Talentów. Impreza rozpocznie się 14 maja recitalem fortepianowym Beaty Bilińskiej. W programie festiwalu zaplanowano trzy koncerty oraz warsztaty dla młodych muzyków.

 

Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej zaprasza na Festiwal Tydzień Talentów. Wydarzenie zainauguruje 14 maja o godzinie 18.00 w dworku Ignacego Jana Paderewskiego recital fortepianowy Beaty Bilińskiej. W programie wieczoru znajdą się utwory Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Karola Szymanowskiego i Grażyny Bacewicz.

W wielkim finale „L’arte del Violino” wystąpi 20 maja o godzinie 18.00 mistrzowski duet skrzypcowy Jakowicz & Jakowicz. Krzysztof Jakowicz wystąpi razem z synem Jakubem – uważanym za jednego z najbardziej utalentowanych skrzypków młodego pokolenia. Przy fortepianie zasiądzie Robert Morawski. Artyści wykonają utwory G. P. Telemanna, A. Vivaldiego, E. Chaussona, C. Saint-Saënsa i P. de Sarasatego.

Tradycyjnie odbędzie się też koncert „Tarnowskie Talenty”. 19 maja o godzinie 18.00 w Sali Lustrzanej w Tarnowie zaprezentują się wyróżnionych uczniów tarnowskiej szkoły muzycznej, którzy po raz drugi zawalczą o Nagrodę im. Anny Knapik. Koncerty festiwalowe poprowadzą Jan Popis i Anna Woźniakowska.

Od kilku lat Festiwal Tydzień Talentów funkcjonuje w formule Warsztatów z Mistrzami, która daje młodym niepowtarzalną szansę pracy pod okiem wybitnych mentorów. Podczas tegorocznej edycji swój warsztat doskonalić będą adepci skrzypiec, fortepianu oraz, po raz pierwszy w historii, puzonu.

Bilety na koncert finałowy „L’arte del Violino” w cenie 30 zł nabywać można od 7 maja w dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Na pozostałe koncerty festiwalowe wstęp jest wolny.

Dla melomanów Centrum organizuje przejazd autokarem do Kąśnej. W celu uzyskania szczegółowych informacji należy skontaktować się telefonicznie z biurem koncertowym instytucji – 14 600 00 16.

13.05.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |