Wygrana po karnych

 Piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów remisowali wyjazdowy mecz z ASPR Zawadzkie 35:35, a w rutach karnych okazali się lepsi, wygrywając 5:4. Tarnowianie są wciąż wiceliderem tabeli I ligi. Zespół z Białej Podlaskiej ma punkt więcej, ale SPR rozegrał jeden mecz mniej. W następnej kolejce rywalem tarnowian będzie drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego.

 

Szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów dopiero po rzutach karnych uporali się z ASPR Zawadzkie i tym samym stracili jeden punkt.

Do przerwy tarnowianie przegrywali różnicą dwóch goli. Więcej emocji przeżyli kibice w drugiej części gry. Zespół z Tarnowa szybko odrobił stratę, wychodząc na prowadzenie 29:26. Później na parkiecie toczyła się wyrównana walka, jeszcze na kilka sekund przed końcem SPR prowadził jedną bramką. W ostatniej akcji meczu gospodarze doprowadzili do remisu.

Rzuty karne skutecznie wykonywali dla tarnowian Sanek, Dutka, Wajda i Mogielnicki. Mecz został rozstrzygnięty gdy w piątej kolejce rzutów zawodnik gospodarzy nie trafił do siatki, ale skutecznie odpowiedział Nowak.

Drużyna z Tarnowa ma po 25 spotkaniach 59 punktów i zajmuje w tabeli I ligi drugie miejsce, za AZS AWF Biała Podlaska, który ma jeden punt, ale i jeden mecz rozegrany więcej.

W następnej kolejce rywalem tarnowian będzie KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski.

 

ASPR Zawadzkie – SPR PWSZ Tarnów 35:35 (20:18), karne 4:5

Bramki dla SPR: Misiewicz 7, Nowak 6, Kubisztal 5, Dutka 4, Wajda 4, Mogielnicki 4, Jewuła 1, Sanek 1, Spieszny 1, Kowalik 1 Drobiecki 1

14.05.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |