Misyjne Święto Dzieci

 Kolejna edycja Misyjnego Święta Dzieci odbędzie się w niedzielę 20 maja, o godzinie 15.00, na terenie Muzeum Etnograficznego przy ulicy Krakowskiej w Tanowie. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie „Inicjatywa Młodzi Misjom”.

 

Będzie można przejść przez afrykański busz, oswoić lwa i żyrafę – takie m.in. atrakcje zapowiadają się w tegoroczne Misyjne Święto Dzieci, które odbędzie się w niedzielę, 20 maja o godzinie 15.00, na terenie Muzeum Etnograficznego przy ul. Krakowskiej 10 w Tanowie.

Do udziału zaproszone są całe rodziny, a zwłaszcza dzieci z całej diecezji tarnowskiej, które są zaangażowanie w pomoc misjom.

Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie „Inicjatywa Młodzi Misjom”. - Wśród przygotowanych atrakcji są m.in. zdobywanie sprawności do Indeksu Małego Misjonarza, malowanie twarzy, robienie fryzur, ujeżdżanie kangura, karmienie lwa, tańce z wodzirejami, spotkania z misjonarzami. W ten sposób dzieci mogą poznać realia życia swoich rówieśników z Azji, Ameryki Południowej oraz Afryki – mówi ks. Piotr Boraca, asystent kościelny Stowarzyszenia.

W czasie Godziny Misyjnych Talentów dzieci będą mogą zaprezentować swoje 
umiejętności wokalne oraz plastyczne.

Misyjne Święto Dzieci to także okazja do podsumowania projektu „Missao: Amazonia”. Nazwa projektu pochodzi od lokalizacji parafii, gdzie - w małej wiosce, w pobliżu Amazonki - pracuje tarnowski misjonarz ks. Kazimierz Skórski. Projekt „Missao: Amazonia” obejmował zbieranie środków, aby przy tamtejszej świetlicy parafialnej móc wybudować zaplecze kuchenne oraz zakupić nagłośnienie. Tam dzieci będą mogły otrzymywać posiłki, schronienie, a także możliwość edukacji.

16.05.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |