Koncert pamięci Edwarda Żentary

 Tarnowski teatr zaprasza 21 maja o godzinie 19.00 na wyjątkowy koncert, In memoriam Edwarda Żentary. Z okazji siódmej rocznicy śmierci byłego dyrektora teatru, na dużej scenie wystąpi Zbigniew Zamachowski. Bilety w przedsprzedaży kosztują 45 i 50 złotych.

 

Edward Żentara nim trafił do Tarnowa, występował na deskach wielu teatrów w Polsce, m.in. w Lublinie, Warszawie, w Krakowie i Szczecinie; był dyrektorem artystycznym teatru w Koszalinie.

Szerszej publiczności dał się poznać, grając m.in. w: „Karate po polsku" Wojciecha Wójcika, „Siekierezadzie" Witolda Leszczyńskiego czy „Trzech młynach" Jerzego Domaradzkiego. Za role w tych filmach został uhonorowany nagrodą Zbyszka Cybulskiego i nagrodą Złoty Ekran, przyznawaną przez Tygodnik „Ekran".

Od lipca 2008 roku do maja roku 2011 był dyrektorem tarnowskiej sceny, gdzie wyreżyserował spektakle: „Zbrodnia i kara", „Rozmowy z katem" oraz „Przyjazne dusze".

Z okazji siódmej rocznicy śmierci Edwarda Żentary, w koncercie „In memoriam, na dużej scenie tarnowskiego teatru wystąpi 21 maja o godzinie 19.00 Zbigniew Zamachowski.

Recital Zbigniewa Zamachowskiego to spotkanie z piosenką aktorską w znakomitej interpretacji. Talent muzyczny aktora wraz z perfekcyjną techniką i kulturą wokalną sprawiają, że wykonywane piosenki na długo zostają w pamięci. W koncercie znajdują się utwory autorskie Zbigniewa Zamachowskiego (między innymi „Credo życiowe", „W małym miasteczku") oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Wasowskiego, Przybory, Młynarskiego, Korcza, Nohavicy, Dębskiego, Satanowskiego, Stachury, Bukartyka i wielu innych. Wykonawca śpiewa również utwory pochodzące z przedstawienia Teatru Syrena – „Zamach na MoCarta" , a więc przede wszystkim przebój radiowej „Trójki" - „Kobiety jak te kwiaty".

Bilet na koncert kosztuje w przedsprzedaży 50 zł. Bilety grupowe, w liczbie minimum sześciu, kupować można w cenie45 złotych. Od 15 maja kosztować będą 60 złotych. Sprzedaż prowadzi kasa teatru. Do każdego wykupionego biletu dołączone jest zaproszenie otwarte na spektakle repertuarowe, w cenie złotówki.

16.05.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |