Francuski eksperyment w II LO w Tarnowie

 Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie przygotowują przedstawienie teatralne w języku francuskim. Spektakl zaprezentowany zostanie w Poznaniu podczas festiwalu „10 na 10”. Wcześniej, 19 maja o godzinie 14.30, pokażą go na deskach tarnowskiego teatru. Wstęp jest wolny.

 

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie uczestniczą w międzynarodowym projekcie – w jego ramach przygotowują przedstawienie teatralne w języku francuskim. To sztuka „Uśmiech” autorstwa Ewy Bandon. Nad adaptacją pracują od listopada pod kierunkiem Francuzki Iris Munios. Spektakl zaprezentują w Poznaniu podczas festiwalu „10 na 10”. Wcześniej, już 19 maja o godzinie 14.30, pokażą go na deskach tarnowskiego teatru. Wstęp jest wolny.

Iris Munios od kilku lat mieszka i pracuje w Poznaniu. Jest aktorką, piosenkarką, reżyserem. Występowała na deskach teatrów we Francji i Belgii. Związana jest szczególnie z festiwalem teatralnym w Avignon. Wyreżyserowała około 30 sztuk i prowadziła około 100 warsztatów dla młodzieży. W Poznaniu stworzyła Międzynarodowy Festiwal Teatru Frankofońskiego dla licealistów.  Jest dyrektorem stowarzyszenia „Drameducation”, które jest partnerem tarnowskiego II LO w projekcie „10 na 10”. W lutym ubiegłego roku wystąpiła w Tarnowie z recitalem piosenek Edith Piaf.

Kilka miesięcy później poprowadziła warsztaty teatralne dla młodzieży II LO. Ponadto uczniowie tarnowskich szkół mieli okazję zobaczyć wyreżyserowane przez nią spektakle „Strajk buziaków” i współczesną wersję „Dziewczynki z zapałkami”.

Przygotowywany obecnie spektakl zostanie zaprezentowany w Poznaniu, podczas festiwalu „10 na 10”, w którym wezmą udział grupy teatralne z Armenii, Turcji, Hiszpanii, Czech, Białorusi i Ukrainy. Zaplanowano także spotkania  z pisarzami – autorami wystawianych przez młodzież sztuk i reżyserami, a także warsztaty teatralne.

17.05.2018
Twój komentarz:
Ankieta
Czy popierasz zapowiadany strajk nauczycieli?
| | | |