Medal tarnowskiego studenta

 Michał Topór, student pierwszego roku Automatyki i robotyki PWSZ w Tarnowie został Akademickim Wicemistrzem Polski w kolarstwie górskim. To pierwszy kolarski medal dla tarnowskiej uczelni w historii.

 

Srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim przywiozła z zawodów zorganizowanych w Chorzowie reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Akademickie wicemistrzostwo Polski w wyścigu ze startu wspólnego zdobył Michał Topór, student pierwszego roku kierunku automatyka i robotyka.

Rywalizacja trwała dwa dni i rozpoczęła się od jazdy na czas. Od wyniku czasówki zależy rozstawienie w wyścigu ze startu wspólnego, więc nie tylko medale do zdobycia, powodują, że traktowana jest przez zawodników bardzo poważnie. W wyścigu na czas Michał Topór długo jechał na drugiej pozycji, ale upadek na jednym z zakrętów pozbawił go miejsca na podium i ostatecznie został sklasyfikowany na siódmej pozycji. Pozostali studenci tarnowskiej PWSZ walczyli ambitnie, ale zajęli miejsca poza czołówką – Bartosz Polczyk był 134, a Szymon Gurbisz 145.

Cenną zdobycz medalową przyniósł drugi dzień zawodów. Michał Topór już w pierwszych metrach wyścigu przebił się na miejsce premiowane srebrnym medalem i nie stracił go do końca zawodów.

Bartosz Polczyk ukończył wyścig na 135. pozycji, a Szymon Gurbisz musiał zejść z trasy z powodu kontuzji. - Reprezentacja w składzie: Szymon Gurbisz, Bartosz Polczyk i Michał Topór przecierała szlaki. Po raz pierwszy w historii uczelni nasi studenci wystartowali w Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim i już w pierwszym starcie wrócili z dorobkiem medalowym. Cieszy nas bardzo to niezwykle cenne, historyczne wicemistrzostwo. Ale równie ważny jest fakt, że wśród dyscyplin uprawianych przez brać studencką jest coraz popularniejsze kolarstwo – mówi Wojciech Nowak, Prezes AZS PWSZ Tarnów. - Chcielibyśmy aby nie był to jednorazowy występ, dlatego już teraz apeluję do wszystkich sympatyków kolarstwa na naszej uczelni, aby pamiętali, że i w tej dyscyplinie można zdobywać punkty AMP. Gratuluję Michałowi tytułu wicemistrza, a Bartoszowi i Szymonowi ambitnej walki na trasie.

24.05.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |