Krok do zwycięstwa

SPR PWSZ Tarnów bardzo blisko zwycięstwa w I lidze szczypiornistów. W przedostatniej kolejce tarnowianie pokonali MTS Chrzanów i przed ostatnim meczem jest w bardzo dobrej sytuacji. Muszą przynajmniej zremisować w Świdnicy z ŚKPR.

Piłkarze ręczni SPR PWSZ pokonali we własnej hali MTS Chrzanów 31:28 i objęli przodownictwo w tabeli I ligi. Tarnowianie przed spotkaniem tracili punkt do AZS AWF Biała Podlaska, ale mieli jeden mecz mniej na koncie. Akademicy pauzowali, a SPR z nawiązką odrobił straty.

Goście nie zamierzali łatwo się poddać, prowadzili 6:5, do przerwy tarnowianie prowadzili zaledwie różnicą dwóch goli.

W drugiej połowie goście ponownie odrobili straty, prowadzili 18:17 i 20:19. Przy tym wyniku SPR zdobył kilka bramek, objął prowadzenie 25:21, później 30:26 i nie pozwolił sobie odebrać wygranej.

Tarnowianie mają 65 punktów, najgroźniejszy rywal, AZS AWF Biała Podlaska, 63. W ostatniej kolejce SPR PWSZ zagra w Świdnicy. Jeśli przynajmniej zremisuje, będzie mógł świętować wygraną w I lidze.

SPR PWSZ Tarnów – MTS Chrzanów 31:28 (14:12)
Najwięcej bramek: dla SPR: Kubisztal 9, Dutka 7, Wajda 4, Kucharzyk 4, Kowalik 2, Niemiec 2, Mogielnicki 2, Drobiecki 1