Puchar Tarnowa dla szkoły z Niedomic

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Niedomicach zwyciężyła w pierwszej edycji „Pucharu Tarnowa w koszykówce” o Puchar Prezydenta Tarnowa. Młode koszykarki z Niedomic okazały się najlepsze w gronie 17 zespołów. Drugie miejsce przypadło drużynie SP 3 z Tarnowa.

Zespół SP Niedomice wygrał finał pierwszej edycji „Pucharu Tarnowa w koszykówce” o Puchar Prezydenta Tarnowa. 17 zespołów dziewcząt, reprezentujących tarnowskie i powiatowe szkoły podstawowe, rywalizowało w sześciu turniejach.

Turniej finałowy odbył się 26 maja. Drużyna Szkoły Podstawowej z Niedomic wygrała mecz finałowy ze Szkołą Podstawową nr 3 Tarnowa. Trzecie miejsce wywalczyła SP 8 Tarnów, a czwarte drużyna z Zawady.

Zwycięski zespół z Niedomic występował w składzie: Laura Skrzyniarz, Jagoda Kózka, Malwina Orłowska, Aleksandra Krzaczek, Wiktoria Solak, Nikola Pasierbek, Wiktoria Kaczówka, Adrianna Gniadkowska, Oliwia Frys i Lena Kardaś. Trenerem drużyna jest Krystian Skalak.

Najskuteczniejszą zawodniczką rozgrywek została Wiktoria Zabawa (SP 18 Tarnów), zdobywczyni 112 punktów.

Do zespołu „Dream Team Tarnów” wybrane zostały: Wiktoria Zabawa, Weronika Wałaszek, Laura Skrzyniarz, Jagoda Kózka, Aleksandra Czapla, Emilia Wawrzon, Maja Barnaś, Maya Florek, Xymena Raputa, Amelia Cieślikowska, Wiktoria Mucha oraz Iga Łabędź.