Gmina Borzęcin partnerem Międzynarodowego Forum

 Gmina Borzęcin, oraz miasta Zakopane i Sucha Beskidzka są partnerami organizacyjnymi II Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE. Jednym z punktów programu jest planowana na dzień 5 czerwca EKOPARADA, podczas której zaprezentują się finaliści organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie i Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego „Ekoszkoła, Ekoprzedszkole 2018”.

 

Od 2 do 9 czerwca w Zakopanem i Suchej Beskidzkiej odbędzie się II Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE. Przewiduje się, że w sesjach panelowych Forum weźmie udział 3500 uczestników z kilku krajów Europy Środkowo-Wschodniej, a we wszystkich aktywnych formach uczestnictwa około 10 tysięcy osób. Jednym z partnerów organizacyjnych Forum jest Gmina Borzęcin, a jednym z punktów programu EKOPARADA, podczas której zaprezentują się finaliści organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie i Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego „Ekoszkoła, Ekoprzedszkole 2018”.

- Udział gminy Borzęcin, jako partnera organizacyjnego w tak prestiżowym wydarzeniu jakim jest II. Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko jest dla nas, jak również organizatorów i uczestników Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego „Ekoszkoła, Ekoprzedszkole” dużym wyróżnieniem. Sam konkurs, ewoluował od konkursu szkolnego, poprzez gminny, regionalny, by po latach stać projektem wojewódzkim, w którym bierze udział kilkadziesiąt szkół i przedszkoli – mówi Janusz Kwaśniak, Wójt Gminy Borzęcin. - Poznawanie otaczającego świata przez pryzmat przyrody, wpajanie prośrodowiskowych nawyków, poczucia troski o stan środowiska naturalnego i przyszłość kolejnych pokoleń stanowi doskonały element edukacyjny najmłodszych mieszkańców Małopolski i bezcenny kapitał.

W trakcie Forum nie zabraknie również akcentów kulturalnych. W EKOSTREFIE KULTURY zaprezentują się młode zespoły z Podhala i Małopolski. Ciekawi sukcesu i dróg do realizacji własnej kariery będą mogli w EKOSTREFIE OSOBOWOŚCI porozmawiać m.in. z dwukrotnym mistrzem olimpijskim Arkadiuszem Skrzypaszkiem, czy kierownikiem wyprawy na K2 Krzysztofem Wielickim. Forum zakończy Bieg o Koronę Gór Kaspra Castiglione w Suchej Beskidzkiej.

31.05.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |