Mostem Niepodległości do Centrum Paderewskiego

 Most w ciągu drogi prowadzącej do Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej został oficjalnie nazwany „Mostem Niepodległości”. Uroczystość nadania imienia przeprawie nad potokiem Kąśnianka odbyła się z udziałem całej Rady Powiatu Tarnowskiego, władz samorządowych Gminy Ciężkowice oraz Dyrektora oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie Filipa Musiała.

 

Z inicjatywą nazwania mostu nad potokiem Kąśnianka „Mostem Niepodległości” wystąpił Zarząd Powiatu Tarnowskiego, a stosowną uchwałę w tej sprawie podjęła jednogłośnie Rada Miejska w Ciężkowicach.

Treść uchwały przedstawił podczas uroczystości w Kąśnej Dolnej jej przewodniczący Zdzisław Szczerba.

- Naszym obowiązkiem jest pokazywać wielkich bohaterów w historii Polski, ale też upamiętniać wyjątkowe narodowe rocznice - mówił starosta tarnowski Roman Łucarz. - To tylko przypadek sprawił, że ten most ułatwiający dojazd do historycznej posiadłości, będącej kiedyś własnością mistrza Ignacego J. Paderewskiego oddaliśmy w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ale cieszymy się z tego. Chcemy, aby Polska była niepodległa po wsze czasy.

Odsłonięcia tabliczki z nazwą obiektu dokonali: starosta Roman Łucarz, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, burmistrz Ciężkowic Zbigniew Jurkiewicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach Zdzisław Szczerba.

01.06.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |