Ogród Jordanowski po nowemu

 Od 1 czerwca otwarty jest nowy plac zabaw w Ogródku Jordanowskim w Parku Strzeleckim w Tarnowie. Na placu wymienione zostało dosłownie wszystko - urządzenia zabawowe, piaskownia, ławki, stoliki, piaskownica. Kilka urządzeń przygotowano z myślą o dzieciach i osobach niepełnosprawnych.

 

Od 1 czerwca najmłodsi tarnowianie mogą korzystać z nowego placu zabaw w Ogródku Jordanowskim. Plac został zaprojektowany tak, aby radości z zabawy mogły doświadczać również osoby niepełnosprawne. - Pomysł był taki, aby ten ogród i plac zabaw były dostępne zarówno dla osób sprawnych, jak i dla tych, którzy mają pewne ograniczenia w poruszaniu się, dlatego znajduje się w nim kilka urządzeń, z których mogą korzystać osoby niepełnosprawne, oczywiście w towarzystwie opiekunów. Myślę, że największą atrakcją będzie huśtawka. Jest ona duża i wysoka, dzięki czemu nawet osoby dorosłe będą mogły doświadczyć tej radości, której zażywają osoby w pełni sprawne – mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego wszystkie urządzenia są atestowane. - Przede wszystkim estetyka uderza w oczy. Te urządzenia są po prostu ładne i na pewno ten plac zabaw będzie przyciągał wielu rodziców z dziećmi, również z z dziećmi niepełnosprawnymi. Pod kątem bezpieczeństwa te urządzenia są fantastyczne – miałem możliwość przetestować huśtawkę i karuzelę. Progów i barier architektonicznych jest naprawdę niewiele. Myślę, że się to sprawdzi – mówi Andrzej Ziembowski, konsultant ds. osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Tarnowa.

Na placu zabaw wymienione zostało dosłownie wszystko: urządzenia zabawowe, piaskownia, ławki, stoliki, piaskownica. Dodatkową atrakcją mogą być urządzenia integrujące, przeznaczone do zabawy w kilka osób, jak również specjalne wspólne huśtawki dla matki z dzieckiem. Osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać ze specjalnej karuzeli i huśtawki wahadłowej, ptasiego gniazda oraz – w zależności od stopnia niepełnosprawności – trampoliny.

02.06.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |