Akcja honorowego krwiodawstwa w tarnowskim starostwie

 Po raz 25 w siedzibie tarnowskiego starostwa odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Akcję organizuje Klub HDK Polskiego Czerwonego Krzyża przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie 6 czerwca, w godzinach od 8.00 do 12.00.

 

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie informuje, iż 6 czerwca, w godzinach od 8.00 do 12.:00 w sali konferencyjnej starostwa w Tarnowie, przy ul. Narutowicza 38, odbędzie się 25 akcja honorowego krwiodawstwa. Rejestracja jest przewidziana w godzinach od 8.00 do 11.00.

- Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby. Dajmy przykład solidarności i ofiarności - zachęca Jacek Hudyma, etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego, Prezes Klubu. - W imieniu członków Klubu HDK przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie zapraszam do oddania krwi osoby zdrowe w wieku od 18 do 65 lat oraz do rejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku osoby w wieku od 18 do 55 lat.

W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz tłustych posiłków. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

Honorowemu dawcy krwi  przysługuje: zwolnienie od pracy w dniu oddania krwi, zwrot utraconego zarobku, posiłek regeneracyjny oraz prawo do bezpłatnego badania grupy krwi.

03.06.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |