Pchli targ i domowe przetwory w Mościcach

 Na terenie przyległym do budynku Centrum Sztuki Mościce 16 czerwca odbędzie się kiermasz różności. Impreza, zaplanowana od godziny 14.00 do 17.00, w razie niepogody odbędzie się w budynku CSM. Koszt uczestnictwa dla wystawców wynosi pięć złotych.

 

Centrum Sztuki Mościce zaprasza zaprasza na pchli targ, kiermasz różności i domowych przetworów. Wziąć udział w kiermaszu może każdy, ale należy zgłosić się pod adres mailowy: promocja@csm.tarnow.pl, lub zatelefonować pod numer: 14 633 46 27 (pn. - pt. 9.00 - 15.00). W mailu lub w rozmowie z organizatorami ustalone zostanie jakie rzeczy będą wystawiane i czy stoisko będzie potrzebować stołu lub krzeseł. Koszt uczestnictwa dla wystawców wynosi pięć złotych.

Impreza odbędzie się 16 czerwca, od godziny 14.00 do 17.00, a w razie niepogody kiermasz przeniesiony zostanie do budynku CSM.

- Wychodzimy naprzeciw wszystkim mieszkańcom regionu tarnowskiego, którzy chcą podzielić się swoimi „domowymi skarbami”, ukrywanymi przez wiele lat w garażach, piwnicach, które może już nie pasują do zmienionego wystroju domu, nie podobają się już, zmienił nam się gust i chcemy się tego pozbyć. Dla innych osób, które przyjdą na targ te same przedmioty mogą być poszukiwane od dawna, drogocenne i przydatne. Dlatego chcemy aby mieszkańcy spotkali się na naszym placu i wymieniali/sprzedawali swoje produkty – zachęcają organizatorzy. - Domowe przetwory to ukłon w stronę tych, którzy kultywują wieloletnie tradycje przygotowywania przetworów na zimę – ogórków, sałatek, papryk, grzybów, soków, dżemów, kompotów, cebulek czy fasoli. W Tarnowie mamy kilka rodzinnych ogródków działkowych, gdzie kilka tysięcy osób co roku uprawia kwiaty, rośliny i warzywa. Ponadto, okolice Tarnowa to po części tereny rolne, których właścicielki i właściciele zapełniają piwnice pysznymi przetworami. Kiermasz takich rzeczy pozwoli na wyjście ze swoimi wyrobami do innych, na wymianę przepisów, na rozmowy o piklowaniu i marynowaniu. Wydarzenie ma otworzyć społeczność z regionu tarnowskiego na lokalne działania.

03.06.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |