Z Prezydentem RP o zakliczyńskiej gminie

 Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w Warszawie z przedstawicielami lokalnych samorządów. Okazją do wymiany poglądów był Dzień Samorządu Terytorialnego. Jednym z uczestników spotkania był Dawid Chrobak. Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn ponowił zaproszenie dla Prezydenta RP do odwiedzenia swojej gminy.

 

W Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, w którym wziął udział m.in. Dawid Chrobak, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn. Podczas rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą poruszył kilka tematów związanych z zakliczyńską gminą i ponowił zaproszenie dla głowy państwa do odwiedzenia miejscowości nad Dunajcem.

Podczas uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla rozwoju samorządu terytorialnego oraz w działalności na rzecz społeczności lokalnej.

- Służba społeczeństwu to jest to, czego się Państwo kiedyś podjęliście, czego cały czas się podejmujecie, w tym roku też będziecie się zapewne w wielu przypadkach podejmowali, biorąc pod uwagę, że dla samorządu terytorialnego w Polsce to jest rok wyborczy – mówił Andrzej Duda, zwracając się do samorządowców obecnych na uroczystości w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. - Trzeba mieć nie tylko powołanie do tej służby, ale trzeba mieć jeszcze odwagę. Wszyscy wiemy, że to jest bardzo poważne wyzwanie związane z wieloma trudnościami.

Burmistrz Dawid Chrobak przeprowadził osobistą rozmowę z prezydentem Dudą. - W rozmowie poruszyłem tematy związane z zakliczyńską gminą oraz ponowiłem zaproszenie do Zakliczyna - wyjawia burmistrz.

Dzień Samorządu Terytorialnego, obchodzony 27 maja, został ustanowiony przez Sejm RP (uchwałą z 29 czerwca 2000 roku) dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę dziesięciolecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

04.06.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |