Tarnowianie na podium

Na torze w Zielonej Górze odbyła się trzecia odsłona zawodów serii Rok Cup Poland, która była wliczana również do cyklu Rok Nations Cup. Maciej Gładysz stanął na podium Rok Cup Poland, a Kajetan Gawron zwycięż w rywalizacji Rok Nations Cup. Kolejne zawody odbędą się jeszcze w czerwcu w Toruniu.

W dniach 2 i 3 czerwca odbyła się trzecia odsłona zawodów serii Rok Cup Poland, która była wliczana również do cyklu Rok Nations Cup. Na torze w Zielonej Górze wystartowała czołówka zawodników najliczniejszej serii kartingowej w Polsce, którzy walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2018. W zawodach startowali również kierowcy TTSK K-TEAM - Franciszek Liszka, Kajetan Gawron, Maciej Gładysz, Natalia Gładysz oraz Adam Micał.

Tym razem najlepiej z tarnowskich kierowców wypadł Maciej Gładysz, który zajął drugą pozycję w kategorii Mini Rok. Franciszek Liszka i Kajetan Gawron zajęli w swoich kategoriach miejsca tuż za podium, co ostatecznie Kajetanowi Gawronowi pozwoliło wygrać rywalizację w cyklu Rok Nations Cup i zdobyć kwalifikację na Światowy Finał Roka.

W kategoria Mini Rok poza drugą lokatą Macieja Gładysza i czwartą Kajetana Gawrona a Natalia Gładysz zajęła 11 miejsce. Te wyniki pozwoliły tarnowianom zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej. Natomiast w klasyfikacji generalnej sezonu Maciej Gładysz zajmuje trzecie miejsce, Kajetan Gawron szóste, a Natalia Gładysz 12 miejsce.

W kategoria Junior Rok Adam Micał ukończył zawody na dziewiątej pozycji i w klasyfikacji generalnej zajmuje 12 miejsce.

Kolejną rundę serii Rok Cup Poland zaplanowano na 23-24 czerwca na torze w Toruniu.