Wojewódzki Przegląd Pieśni Kresowej

 Po raz czwarty w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej odbędzie się 8 czerwca Wojewódzki Przegląd Pieśni Kresowej. Impreza rozpocznie się o godzinie 9.00. Gościem specjalnym będzie Krzesimir Dębski, który zaprezentuje książkę „Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia”. Wstęp jest wolny.

 

W dniu 8 czerwca w Centrum Paderewskiego odbędzie się po raz czwarty Wojewódzki Przegląd Pieśni Kresowej. Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku.

W przeglądzie uczestniczyć będą soliści i zespoły z terenu województwa małopolskiego. Komisja Konkursowa będzie oceniać występy pod względem doboru pieśni, interpretacji tekstu i muzyki oraz innych wrażeń artystycznych. Nagrodzeni i wyróżnieni wezmą udział w koncercie galowym, podczas którego wręczone zostaną nagrody i dyplomy.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wykład gościa specjalnego, Krzesimira Dębskiego, znakomitego polskiego kompozytora, który zaprezentuje książkę „Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia” i opowie młodzieży o swoich rodzinnych doświadczeniach kresowych.

Przesłuchania konkursowe rozpoczną się o godzinie 9.00, na 13.00 zaplanowano spotkanie z Krzesimirem Dębskim, a godzinę później rozpocznie się koncert laureatów. Wstęp jest bezpłatny.

07.06.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |