Integracyjny plener malarski w Dębnie

 Po raz 11 na zamku w Dębnie spotkali się na integracyjnym plenerze malarskim podopieczni warsztatów terapii zajęciowej, uczniowie liceów plastycznych oraz gimnazjów i szkół podstawowych z terenu gminy Dębno, a także seniorzy. Plener odbywał się w dniach od 4 do 6 czerwca, a podsumowanie i wystawę poplenerową zaplanowano na 21 czerwca.

 

W dniach od 4 do 6 czerwca w oddziale Muzeum Okręgowego w Tarnowie na zamku w Dębnie odbywał się „XI Integracyjny Plener Malarski – Dębno 2018”.

Idea zorganizowania takiego pleneru zrodziła się przed laty w nawiązaniu do pleneru malarskiego z 1923 roku, w którym uczestniczyli studenci z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przybyli oni na zaproszenie ówczesnego właściciela zamku w Dębnie – Jana Jastrzębskiego, który gościł ich u siebie przez kilka wiosennych dni.

Organizatorami tegorocznego pleneru byli Muzeum Okręgowe w Tarnowie – oddział Muzeum Zamek w Dębnie oraz Dębińskie Centrum Kultury.

Na zajęcia została zaproszona artystycznie uzdolniona młodzież z warsztatów terapii zajęciowej, liceów plastycznych oraz z gimnazjów i szkół podstawowych z terenu gminy Dębno. W plenerach tych uczestniczą także od kilku lat seniorzy zrzeszeni w Twórczym Klubie Seniora, który działa przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Tarnowie. W tym roku zaproszeni zostali także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Woli Rzędzińskiej. Każdego dnia w plenerze udział brało około 60 uczestników.

Plener, mający charakter konkursu, zwieńczy wystawa poplenerowa, której wernisaż zaplanowany został na 21 czerwca. Odbędzie się on w zamek w Dębnie w sali wystaw czasowych. Autorzy najlepszych prac otrzymują nagrody i wyróżnienia.

07.06.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |