„Sen o Niepodległej” w tarnowskim muzeum

 Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza 11 czerwca o godzinie 18.00 na wernisaż wystawy „Sen o Niepodległej”. Wystawę, której kuratorem jest Przemysław Kozek, będzie można oglądać do końca wakacji w siedzibie muzeum w Rynku 3. Wstęp wolny.

 

W dniu 11 czerwca Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza o godzinie 18.00 do swojej siedziby w Rynku 3 na wernisaż wystawy „Sen o Niepodległej – Tarnów od austriackiego zaboru do Niepodległości”. Wstęp jest wolny.

Motywem przewodnim wystawy będzie opowieść o Tarnowie i jego mieszkańcach w czasach bezpośrednio poprzedzających wydarzenia roku 1918.

- Podjęliśmy się próby opowieści o życiu codziennym miasta, na którego tle pokażemy zaangażowanie militarne, polityczne i społeczne tarnowian. Całości towarzyszyć będą arcyciekawe warsztaty edukacyjne, z których nasi goście muzealni zabiorą patriotyczną pamiątkę. Ale to niespodzianka. Wystawa to też nasza propozycja wakacyjna dla turystów, zwłaszcza tych wątpiących w to, że to Tarnów jest miastem pierwszym niepodległym – mówi Przemysław Kozek, kurator wystawy.

08.06.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |