Kino „Marzenie” laureatem

 W Sopocie zakończyło się 45 Forum Wokół Kina. Podczas Forum przyznano m.in. nagrody dla dystrybutorów i właścicieli kin, osiągających najlepsze wyniki w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Wśród laureatów znalazło się również kino „Marzenie” w Tarnowie.

 

Zakończyło się 45. Forum Wokół Kina, które odbyło się w dniach 4-7 czerwca, w Sopocie. Forum Wokół Kina to najważniejsze wydarzenie branży rozpowszechniania filmów w Polsce organizowane pod auspicjami Stowarzyszenia Kina Polskie. Jego uczestnikami są dystrybutorzy, zarządcy i pracownicy kin niezależnych i multipleksów, agencje reklamowe, producenci sprzętu kinotechnicznego, przedstawiciele Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, reprezentanci organizacji pozarządowych i instytucji publicznych zajmujących się edukacją filmową, a także twórcy nagradzanych filmów. Forum, odbywające się dwa razy do roku w różnych miastach, jest okazją do dyskusji na tematy związane z funkcjonowaniem i rozwojem polskich kin. To także dobra sposobność na poznanie najbliższych propozycji dystrybutorów filmowych.

Po raz drugi na tej imprezie przyznano nagrody w sześciu kategoriach dla dystrybutorów i właścicieli kin, osiągających najlepsze wyniki w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Wśród laureatów znalazło się również kino „Marzenie” w Tarnowie.

Nagroda trafiła do tarnowskiego kina za najlepszy wynik frekwencyjny w Polsce dla filmu „Dunkierka”.

Nagrodę, statuetkę „Dyskobol”, odebrał Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury.  - Tarnowskie kino „Marzenie” od 105 lat niezmiennie zaprasza mieszkańców miasta. To kino ma nie tylko piękna nazwę, ale także dostarcza i co najważniejsze spełnia marzenia – mówił Tomasz Kapturkiewicz odbierając nagrodę.

Nagroda cieszy tym bardziej, że „Marzenie”, z jedną salą projekcyjną, wpisując  się w Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych zostało docenione przez dystrybutorów i organizatora Forum - Multikino Polska.

09.06.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |