„Książę i dybuk" w Milenium Studio

 Na filmową podróż śladami Michała Waszyńskiego zaprasza kino „Millenium” w Tarnowie 11 czerwca o godzinie 20.30 w ramach cyklu projekcji Millenium Studio. Film „Książę i dybuk" otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Bilety kosztują 10 złotych.

 

„Książę i  dybuk” to filmowa podróż śladami Michała Waszyńskiego, autora wielu znanych przedwojennych filmów z Eugeniuszem Bodo, reżysera mistycznej ekranizacji „Dybuka", a także producenta hollywoodzkich hitów z Sofią Loren i Claudią Cardinale.

Film stara się rozwikłać tajemnicę Waszyńskiego, który w życiu często pisał od nowa własną biografię. Jedni zapamiętali go jako dystyngowanego arystokratę, męża włoskiej hrabiny, inni wspominają go jako utalentowanego reżysera, błyskotliwego producenta o homoseksualnej tożsamości.

Film Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego w sekcji Venice Classics na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Na seans zaprasza 11 czerwca o godzinie 20.30 kino „Millenium” w Tarnowie w ramach cyklu projekcji Millenium Studio. Bilety kosztują 10 złotych.

 

Książę i dybuk

dokument, Niemcy, Polska, 2017

Reżyseria: Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski

Scenariusz: Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski

Zdjęcia: Piotr Rosołowski

Czas trwania: 82 min.

10.06.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |