Z nożem na gardle

Piłkarze Unii Tarnów wygrali w przedostatniej kolejce rozgrywek III ligi z Wólczanką Wólka Pełkińska 4:1. Dzięki tej wygranej bliscy są utrzymania się w lidze. W następnej kolejce rywalem tarnowian będą Orlęta Radzyń Podlaski.

Piłkarze Unii Tarnów uczynili spory krok w kierunku utrzymania się w III lidze wygrywając w Mościcach z Wólczanką Wólka Pełkińska 4:1.

Pierwszy gol padł w 18 minucie, gdy Zawrzykraj wyłożył piłkę Białemu, a ten uderzył pod poprzeczkę, nie dając szans bramkarzowi. Kilka minut później było już 2:0. Do siatki ponownie trafił Artur Biały, tym razem po podaniu Łazarza. W 33 minucie Biały miał wyśmienitą okazjędo zdobycia swojej trzeciej bramki, ale nie wykorzystał rzutu karnego - Arkadiusz Słysz obronił jego strzał.

Losy spotkania rozstrzygnięte zostały praktycznie tuż po przerwie, gdy z ostrego kąta trafił do bramki gości Dawid Sojda. W 72 minucie gola dla gospodarzy zdobył jeszcze Popiela, a goście odpowiedzieli honorowym golem w doliczonym czasie gry, gdy po faulu Bartkowskiego do siatki z rzutu karnego trafił Lech.

Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek Unia ma 35 punktów i dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. W ostatnim meczu tarnowianie zagrają na wyjeździe z Orlętami Radzyń Podlaski.

Unia Tarnów - Wólczanka Wólka Pełkińska 4:1 (2:0)
Bramki: Biały 2 (18 i 21 min.), Sojda (49 min.), Popiela (72 min.) - Lech (90 min. karny)

Żółte kartki: PopielaLech, Szewc, Jurczak

Unia: BanekNiemiec, Bartkowski, Więcek, Węgrzyn (84 min. Nytko), Łazarz, Tyl, Popiela (74 min. Lubera), Sojda (62 min. Hebda), Biały (88 min. Ściślak), Zawrzykraj (78 min. Tyrka)