Świętojańska Noc Muzealna

 Na zamku w Dębnie odbędzie się 17 czerwca kolejna edycja Muzealnej Nocy Świętojańskiej. Impreza rozpocznie się o godzinie 18.00 otwarciem wystawy poświęconej czterdziestoleciu działalności tego oddziału Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

 

W najbliższą niedzielę, 17 czerwca w oddziale tarnowskiego Muzeum Okręgowego na zamku w Dębnie odbędzie się kolejna edycja Muzealnej Nocy Świętojańskiej. Organizatorzy zapraszają od godziny 18.00.

Wydarzenie rozpocznie się uroczystym otwarciem wystawy planszowej poświęconej czterdziestoleciu istnienia placówki muzealnej. Wystawa ta będzie prezentowana w obrębie dziedzińca zamkowego.
Następnym punktem programu będzie koncert muzyki filmowej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Crushed Sounds Big Band pod batutą Dariusza Swoszowskiego. Licząca około 40 osób orkiestra powstała w 2015 roku w Porąbce Uszewskiej. To pasjonaci muzyki filmowej i rozrywkowej, działający w ramach Stowarzyszenia Muzykalni Młodzi. Występowali m. in w Porąbce Uszewskiej, Paleśnicy, Tarnowie, Borzęcinie a także w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Kolejnym punktem programu artystycznego będzie występ młodych solistek z Dębińskiego Centrum Kultury. Wystąpią: Julia Mleczko, Patrycja Sumara, Katarzyna Kargol, Aleksandra Sacha, Agnieszka Marmol, Natalia Sumara oraz Chór Dębińskiego Centrum Kultury.

Po wysłuchaniu młodych artystów nastąpi podsumowaniu Konkursu na Najpiękniejszy Wianek Świętojański i wręczenie nagród.

Zwieńczeniem spotkania będzie o godzinie 20.00 koncert Zespołu MONK z Tarnowa.

12.06.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |