„Heroiny" ostatnia premiera sezonu w tarnowskim teatrze

 Tarnowski teatr zaprasza 17 czerwca o godzinie 20.00 na ostatnią w obecnym sezonie premierę. „Heroiny” to prezentowany na małej scenie, tragikomiczny spektakl muzyczny na podstawie autorskiego tekstu reżyserki Agaty Biziuk. Bilety na premierę kosztują 40 złotych.

 

Przed nami ostatnia premiera w sezonie pod hasłem „Kobiety o kobietach". „Heroiny" to tragikomiczny spektakl muzyczny na podstawie autorskiego tekstu reżyserki Agaty Biziuk, napisanego specjalnie dla tarnowskiej sceny z okazji setnej rocznicy nadania kobietom praw wyborczych w Polsce.

Świętując tę datę warto pochylić się nad tematem praw kobiet, które na długo przed 1918 r. walczyły o swoje miejsce na kartach historii. Między innymi o nich mówi spektakl – o kobietach, które wybudowały fundamenty praw i na przekór opresyjnym czasom stawały naprzeciw uprzedzeniom, nadużyciom, stereotypom. Okazuje się, że problemy współczesnych kobiet, jak i państwa, nie tak bardzo odbiegają od trosk szlachetnych heroin i ich czasów. Spektakl w przewrotny sposób oddaje głos takim bohaterkom jak: królowa Jadwiga, Bona Sforza czy Anna Jagiellonka. Historię przecież tworzyli nie tylko herosi, ale również one – heroiny.

Polska prapremiera odbędzie się na małej scenie tarnowskiego teatru 17 czerwca o godz. 20.00, pokazy przedpremierowe 15 czerwca o godz. 9.00 i 11.30 oraz 16 czerwca o godz. 19.00. Teatr zaprasza także 22 czerwca o godz. 20:00 i 23 czerwca o godz. 20:30.

 

Heroiny

Scenariusz i reżyseria: Agata Biziuk

Scenografia i kostiumy: Marika Wojciechowska

Muzyka: Piotr Klimek

Przygotowanie muzyczne i wokalne: Piotr Niedojadło

Reżyseria światła: Monika Sidor

Asystent reżysera: Kinga Piąty

Asystent kompozytora: Maciej Kuśnierz

Inspicjent, sufler: Krystyna Fudyma

Obsada: Matylda Baczyńska, Karolina Gibki, Kinga Piąty, Aleksander Fiałek

12.06.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |