Zabytkowe pojazdy w powiecie tarnowskim

 Tarnów, Tuchów, Kąśna Dolna, Skrzyszów i Zakliczyn znajdą się m.in. na trasie Niepodległościowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Zawody, które rozegrane zostaną w nadchodzący weekend będą równocześnie III rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

 

W najbliższy piątek i sobotę na terenie ziemi tarnowskiej odbywał się będzie Niepodległościowy Rajd Pojazdów Zabytkowych, który będzie jednocześnie III rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.
- To będzie fajna promocja ziemi tarnowskiej, a także takich miejsc, jak choćby dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, gdzie odbędzie się koncert, czy Zakliczyna, skąd do boju o wolną Polskę wyruszały Legiony Piłsudskiego. Ogromnie się cieszę, że samorząd powiatu tarnowskiego wsparł w tę inicjatywę – mówił na konferencji prasowej Jacek Hudyma, etatowy członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

Organizatorem Niepodległościowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych jest Automobilklub Tarnowski. - Chcemy odwiedzić historyczne miejsca, ale również pokazać piękno Ziemi Tarnowskiej, jak ładne są okolice Tarnowa. Trasa przebiegać będzie przez piękne widokowe miejsca - stwierdził honorowy prezes Automobilklubu Tomasz Oćwieja. Na trasie rajdu znajdą się między innymi: Tarnów, Tuchów, Kąśna Dolna, Skrzyszów i Zakliczyn.

Do udziału w rajdzie zgłoszono na razie przeszło 30 pojazdów z całej Polski (są też dwa zgłoszenia zagraniczne), ale ciągle trwa jeszcze przyjmowanie załóg. Pojazd zabytkowy to taki, który ma co najmniej 25 lat i nie powinien być już produkowany. Warunkiem dopuszczenia do udziału w rajdzie jest posiadanie dokumentów zezwalających na udział pojazdu w ruchu drogowym.

13.06.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |