Zrozumieć autyzm

 „Życie na niebiesko – zrozumieć autyzm”- konferencja pod takim tytułem odbędzie się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie 15 czerwca o godzinie 10.00. Konferencja jest częścią obchodów Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w subregionie tarnowskim. Wstęp jest wolny.

 

Dlaczego autyzm nie jest chorobą? Jak komunikować się z osobami z autyzmem? Gdzie szukać pomocy dla dziecka z takimi zaburzeniami? W jaki sposób zorganizować mu miejsce nauki i zabawy? Odpowiedzi na te pytania przyniesie konferencja „Życie na niebiesko – zrozumieć autyzm”, która odbędzie się 15 czerwca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie od godziny 10.00.

Konferencja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych, przede wszystkim rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, nauczycieli, wychowawców, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, pracowników socjalnych i studentów kierunków pedagogicznych. - Według badań, przeciętnemu Polakowi autyzm kojarzy się albo z niegrzecznym, niewychowanym dzieckiem, albo z zamkniętym w swoim świecie geniuszem, rozwiązującym skomplikowane zadania matematyczne. Wiedza społeczeństwa na temat autyzmu jest niewielka. A z pewnością każdy z nas zna lub słyszał o przynajmniej jednej osobie z autyzmem. Dlatego na konferencję zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza rodziców, nauczycieli, wychowawców. W bardzo przystępnej formie opowiemy, w jaki sposób szybko i dobrze zdiagnozować autyzm, a następnie zaopiekować się dzieckiem czy młodzieżą z zaburzeniami – mówi Krzysztof Drwal, prezes Stowarzyszenia Ich Lepsze Jutro.

Swoją wiedzą na temat pracy z osobami z autyzmem dzielić się będą specjaliści z Lublina, Warszawy, Krakowa i Tarnowa. O tym, że autyzm nie jest chorobą przekonywać będzie Aleksandra Strojna-Pałamar, pedagog specjalny, pedagog przedszkolny. O procesie diagnostycznym i formach pomocy dla dzieci z autyzmem i ich rodziców mówić będzie Klaudia Wieczorek, psycholog, pedagog przedszkolny. Strategie zapobiegania zrachowaniom trudnym osób z autyzmem przedstawi Magdalena Markowska, psycholog, trener, nauczyciel i terapeuta.

Konferencja jest częścią obchodów Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w subregionie tarnowskim. Wstęp wolny.

14.06.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |