Orlęta pogrążyły Unię

Drużyna Unii Tarnów spadła do IV ligi po porażce w Radzyniu Podlaskim 1:4. Tarnowianie w 34 spotkaniach wywalczyli 35 punktów i zajęli w tabeli III ligi 16 miejsce w stawce 18 zespołów.

W ostatnim meczu sezonu III ligi piłkarze Unii Tarnów powinni wygrać wyjazdowy mecz z Orlętami Radzyń Podlaski. W sprzyjających okolicznościach mógł nawet wystarczyć remis. Niestety – tarnowianie przegrali 1:4.

Goście rozpoczęli dobrze, posiadali inicjatywę, atakowali, nie potrafili jednak poważnie zagrozić bramce Orląt. Tymczasem gospodarze po 20 minutach po raz pierwszy zagrozili bramce przyjezdnych, a w 34 minucie, po prostopadłym podaniu, w dogodnej sytuacji znalazł się Rycaj i dał swojemu zespołowi prowadzenie.

Tarnowianie do końca pierwszej połowy starali się odrobić stratę, ale wyrównanie padło dopiero kilka minut po przerwie. Doprowadził do niego strzałem głową Artur Biały. Ten sam zawodnik mógł zdobyć jeszcze jednego gola, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Końcówka była bardzo nerwowa. Gospodarze w 85 minucie wyszli ponownie na prowadzenie, tarnowianie starali się odpowiedzieć, świetną sytuację zmarnował w 89 minucie Tyrka. Próby zdobycia gola sprawiły, że w doliczonym czasie gry gospodarze skutecznie skontrowali i degradacja stała się faktem.

Orlęta Radzyń Podlaski - Unia Tarnów 4:1 (1:0)
Bramki: Rycaj (34 min.), Demianiuk (85 min.), Puton (90+1 min.), Stanisławski (90+4 min.) - Biały (52 min.)

Żółte kartki: Krawczyk, DemianiukZawrzykraj, Hebda
Unia: BanekNiemiec, Bartkowski, Więcek (46 min. Witek), Węgrzyn (78 min. Nytko), Sojda (82 min. Lubera), Łazarz (46 min. Tyrka), Hebda (66 min. Tyl), Popiela, Zawrzykraj, Biały

Sędziował: K. Adamski (Kielce), widzów: 300