Będą zdobywać tarnowskie niebo

 W Tarnowie odbędą się 23 i 24 czerwca Ogólnopolskie Zawody Makiet sterowanych zdalnie szybowców. Zawody odbędą się na lądowisku przy ul. Lotniczej. Wstęp jest wolny, ale organizatorzy proszą ze względów bezpieczeństwa o poruszanie się w wyznaczonych dla widzów strefach.

 

Pod Górą św. Marcina znów będzie można podziwiać duże modele najpiękniejszych szybowców. Już po raz dziesiąty rozegrane tu zostaną Ogólnopolskie Zawody Makiet sterowanych zdalnie. Impreza zaliczana do Pucharu Polski Air Tow Team Poland co roku gromadzi modelarzy z całego kraju.
Zawodnicy będą rywalizować w klasach Standard i Retro. Sędziowie ocenią czas lotu oraz celność lądowania. Trudność polega na tym, że szybowce nie mają silników. Do utrzymania się w powietrzu piloci RC wykorzystują wznoszące prądy powietrza. Dwudniowa impreza wystartuje w sobotę – 23 czerwca. O 9.00 rusza rejestracja uczestników, a pierwsze loty zaplanowano od 10.00.

W niedzielę start rywalizacji o 10.00 natomiast ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowano na 15.00.

Zawody odbędą się na lądowisku przy ul. Lotniczej w Tarnowie. Widzowie będą mogli podziwiać szybowce w parku maszyn. Wstęp jest wolny. Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy proszą o poruszanie się w wyznaczonych dla widzów strefach.

18.06.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |