Rycerze znów spotkają się w Dębnie

 Na kolejną edycję Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego „O Złoty Warkocz Tarłówny” zapraszają na zamek w Dębnie Muzeum Okręgowe w Tarnowie i Dębińskie Centrum Kultury. W tym roku impreza odbędzie się 1 lipca. Rozpoczęcie o godzinie 14.00.

 

Muzeum Okręgowe w Tarnowie i Dębińskie Centrum Kultury zapraszają na wyjątkowe przywitanie lata na zamku w Dębnie – Międzynarodowy Turniej Rycerski „O Złoty Warkocz Tarłówny”. Tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę, 1 lipca. Początek o godzinie 14.00.

Turniej, wydarzenie o wieloletniej tradycji, ściąga corocznie tysiące mieszkańców regionu oraz turystów. Bez wątpienia, najbardziej spektakularne są inscenizacje walk w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznej, pokazy artyleryjskie czy turniej konnych kopijników. Nie inaczej będzie w tym roku. Elementem kulminacyjnym będzie bitwa o zamek oraz finałowy pojedynek na miecze o trofeum, jakim jest „Złoty Warkocz Tarłówny”.

Wśród zaproszonych grup rekonstrukcyjnych znaleźli się m.in. Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba, grupa Sarmata, grupa konna Xiążęca Drużyna, KGKK Art-Show, czeska grupa Memento Mori.

Poza dawką emocji związanych z pokazami rycerskimi, organizatorzy zapraszają na koncert Lubelskiej Federacji Bardów, która poprzez repertuar poezji śpiewanej przeniesie widzów w wyjątkowy klimat piwnic artystycznych.

Zwieńczeniem tegorocznej edycji Turnieju będzie pokaz sztucznych ogni.

Bilety kosztują osiem (normalny) i cztery 4 złote (ulgowy), dla dzieci do lat siedmiu wstęp jest bezpłatny, natomiast bilet wstępu na zamek kosztuje cztery złote.

26.06.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |