Do Przyborowa na piknik

 Gmina Borzęcin zaprasza w najbliższą sobotę, 30 czerwca do Przyborowa, na Piknik Rodzinny połączony z rozgrywkami w piłkę nożną o Puchar Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka. O godzinie 15.00 na stadionie sportowym rozpocznie się zabawa dla wszystkich, a znając Borzęcin, będzie to zabawa udana.

 

W sobotę, 30 czerwca, gmina Borzęcin zaprasza na V Piknik Rodzinny, w ramach którego rozegrany zostanie turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka.

Impreza rozpocznie się turniejem o godzinie 15.00 na stadionie sportowym „Błękitni” Przyborów. W czasie, gdy dorośli emocjonować się będą sportową rywalizacją, na najmłodszych czeka szereg atrakcji. O godzinie 17.00, po zakończeniu rozgrywek, do wspólnej zabawy dołączą rodzice, a na wszystkich czekać będzie grill. Na zakończenie, o godzinie 19.00, przygotowano zabawę taneczną przy muzyce zespołu Black Band.

W tym roku malutki Przyborów ma dodatkowy powód do świętowania. Przy głównej, przebiegającej przez centrum wsi drodze, zakończyła się właśnie budowa długo oczekiwanego przez mieszkańców chodnika. - Budowa chodnika w Przyborowie jest ważną inwestycją poprawiającą  bezpieczeństwo pieszych. Droga przebiegająca przez tę miejscowość jest jedną z najbardziej obciążonych komunikacyjnie dróg w gminie. W centrum miejscowości znajduje się Zespół Szkół i Przedszkola, kościół parafialny i obiekt wielofunkcyjny z biblioteką i świetlicą Ośrodka Kultury oraz market. Chodnik z pewnością poprawi komfort przemieszczania się – mówi wójt Janusz Kwaśniak.

Zarówno chodnik w Przyborowie jak i planowane do budowy chodniki w Borzęcinie Górnym i Bielczy - wszystkie przy drogach powiatowych - budowane są w porozumieniu z powiatem brzeskim. Gmina Borzęcin wsparła powiat finansowo, przekazując na ten cel 300 tysięcy złotych. Jest to połowa całych kosztów, bo łączna wartość nakładów na budowę wszystkich chodników zamyka się kwotą 600 tysięcy złotych.

28.06.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |