Kolejne podium młodego tarnowianina

 Na torze w Bydgoszczy odbyła się trzecia runda serii kartingowych zawodów Rotax Max Challenge Poland. W gronie startujących znalazło się tym razem dwóch młodych tarnowian – Franciszek Liszka i Franciszek Belusiak. Lepiej spisał się ten pierwszy, który ukończył zawody na trzecim miejscu.

 

W dniach 29 - 30 czerwca odbyła się trzecia runda serii Rotax Max Challenge Poland. Na torze w Bydgoszczy startowała krajowa czołówka zawodników serii kartingowej Rotax. W tym gronie znaleźli się również tarnowianie, młodzi kierowcy klubu TTSK K-TEAM Tarnów. Franciszek Liszka i Franciszek Belusiak wystartowali w kategorii Micro Max.

Piątkowe kwalifikacje Liszka zakończył z szóstym, a Belusiak z 10 czasem. W  kolejnych wyścigach tarnowianie poprawiali pozycje. Ostatecznie Franciszek Liszka w stawce 22 zawodników był trzeci, a Franciszek Belusiak, po tym jak nie ukończył wyścigu przedfinałowego, sklasyfikowany został w tych zawodach na 10 miejscu.

W klasyfikacji generalnej sezonu Franciszek Liszka zajmuje dziewiąte, a Franciszek Belusiak 10 miejsce w grupie 25 zawodników.

Kolejne rundy serii Rotax Max Challenge Poland 2018 zaplanowano na 21 i 22 lipca na torze w Słomczynie.

02.07.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |