„Emanacje” po raz szósty

 7 lipca w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach rozpocznie się szósta edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki „Emanacje”. Impreza potrwa do 9 września a dziesięć festiwalowych tygodni wypełni 40 zróżnicowanych koncertów na terenie Małopolski. Na wszystkie wydarzenia festiwalowe uzyskać można bezpłatne bilety.

 

W najbliższą sobotę, 7 lipca o godzinie 19.00, w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, recitalem argentyńskiej pianistki, laureatki XIV Konkursu Chopinowskiego – Ingid Fliter oraz debiutanckim występem Penderecki Piano Trio rozpoczyna się 6. Międzynarodowy Festiwal Muzyki „Emanacje”. Penderecki Piano Trio wystąpi w składzie: Jarosław Nadrzycki (skrzypce), Karol Marianowski (wiolonczela), Konrad Skolarski (fortepian)

Na program festiwalu tradycyjnie złoży się 40 zróżnicowanych koncertów, które odbywać się będą w Małopolsce we wszystkie weekendy lata.

Wydarzenia festiwalowe zawitają w tym roku do 16 małopolskich miejscowości, goszcząc w salach koncertowych Lusławic, Tarnowa, Szczawnicy i Nowego Sącza; wnętrzach zamków w Nowym Wiśniczu, Niepołomicach, Suchej Beskidzkiej, Oświęcimiu i Dębnie; małopolskich dworach w Gorlicach, Kąśnej Dolnej i Szymbarku; zabytkach architektury sakralnej (Kraków, Lipnica Murowana, Biecz, Rzepiennik Biskupi), czy w krakowskich Sukiennicach.

Rezerwacji bezpłatnych biletów na wszystkie wydarzenia można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej: www.emanacje.pl. Podobnie jak w ubiegłym roku bilety będą udostępniane sukcesywnie, każdorazowo na 10 dni przed terminem koncertu.


Sobota, 7 lipca, 19:00

Sala koncertowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach

Koncert Inauguracyjny

Penderecki Piano Trio:

Jarosław Nadrzycki (skrzypce), Karol Marianowski (wiolonczela), Konrad Skolarski (fortepian)

Ingrid Fliter – fortepian

 

W programie:

Felix Mendelssohn – Trio op. 30 “Pieśni bez słów”

Wiktor Kalinnikow – Dwie miniatury

Siergiej Rachmaninow – Trio g-moll “Elegijne”

*****

Fryderyk Chopin – Nokturny

03.07.2018
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |